SILIKONOVÍ POMOCNÍCI

SILIKONOVÍ POMOCNÍCI

Silikon je řetězec křemíku, příjemný na dotek. Je antibakteriální a snadno se čistí. Pro svou barevnou stálost se z něj vyrábí části strojů, které jsou nejvíc namáhané nebo se jich člověk nejčastěji dotýká.

Proto se ze silikonu vyrobily i stojánky na brýle.

První modely mají tvar kelímku ref. 21102-21116, do kterého se brýle zasunou. Spodní část slouží jako přísavka, takže stojan můžeme umístit téměř kdekoliv.

Druhý model je v podobě menšího tácku ref. 21121-21124, na jehož obrubě sedí silikonová myš, která po zmáčknutí svítí a vydává zvuk.

Třetí stojánek je ve tvaru koule s výřezem ref. 21131-21133. Uvnitř je led světýlko reagující na zvuk. Když se majitel brýlí ráno probudí a neví, kde nechal včera brýle, tleskne. Ve stojánku se rozsvítí světlo, a pokud majitel brýlí večer svou zrakovou pomůcku umístil do stojánku, má vyhráno a nemusí po hmatu hledat „své oči“.

Kromě stojánků jsou ze silikonu vyrobeny i pomůcky pro optiky pro zlepšení a zefektivnění jejich práce v optické dílně. Jde o chňapku vyrobenou ze silikonu, kterou optik drží očnici se zorníkem. Očnice se lépe drží, neprokluzuje a prsty neumažou sklo. Tato chňapka je v modré barvě pod označením „duch“ ref. 02191.

Dalším pomocníkem je plátek červeného silikonu ve tvaru ryby ref. 02194, která má žebra v podobě výřezů. Těmito výřezy různé velikosti protáhnete sedýlko při výměně a následném zašroubování sedýlka. Při tomto úkonu vám může sklouznout čepel šroubováku a poškrábat drahé sklo. V případě nasazené „rybičky“ jen píchnete do silikonu.

Na stejném principu pracuje i zelený kousek silikonu ve tvaru malé lopatky ref. 02195. Jsou v ní malé otvory na protažení šroubku, který potřebujete utáhnout matkou. I při tomto úkonu můžete matičkářem  poškodit drahá brýlová skla. Jestliže použijete tuto silikonovou ochranu proti poškrábání, může vám matičkář po zářezech matičky sklouznout i vícekrát a nic nestane.

Silikon je materiál, se kterým budoucnost musí počítat.

Sdílejte tento článek